1930' dan günümüze değişmeyen tek lezzet.
Hakkımızda

TARİHÇEMİZ

Akdeniz ve Avrupa ülkelerinin damak tadı olarak bilinen kestane şekerinin eşsiz lezzetini Bursa'ya getiren şirket kurucusu merhum Ali Şakir Tatveren, şekerleme konusundaki bilgi ve tecrübelerini ilk kez Bursa' da Bursalılara sunar.

Şekerleme ve pastacılık mesleğini babasının yanında öğrenen Yugoslavya Manastır doğumlu Ali Şakir Tatveren, aile mesleğini bir süre Kars Sarıkamış ve Kafkasya'da sürdürdükten sonra 1930 yılında Kafkas Kolektif Şirketi'ni kurar. İlk dükkanını Bursa’da Atatürk Caddesi'nde açan Tatveren, ürünleri, sunduğu hizmeti ve eşinin de desteğiyle Bursalıların gönlünde taht kurar. Ali Şakir Tatveren’in 1957 yılında vefatı üzerine şirket yönetimine eşi Nedret Tatveren ve çocukları Alparslan, Atilla ve Yüksel Tatveren geçer.

Babaları Ali Şakir Tatveren’den görevi devralan Atilla ve Yüksel Tatveren, uzun yıllar kestane şekeri ve diğer ürünlerde önemli atılımlara imza atar. Bu süreç içerisinde Karyoka (üzeri çikolata kaplı kestane şekerlemesi) üretimi ilk kez Yüksel Tatveren tarafından gerçekleştirilir.
Pasta ve şekerleme yapımında aranılan isim haline gelen Kafkas, 1970'lere doğru artan talebi karşılayabilmek için teknolojik altyapısını yeniler. 1980'li yıllarda kestane şekeri çeşitliliğini arttırarak, Bursa dışına bayilik verir. Bu süreçte markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kafkas’ın şirket yapısı, 1995 yılında A.Ş.'ne dönüştürülür.

Aile’nin küçük ölçekte başladığı şekerleme işinde gösterdiği titizlik ve ürettiği kaliteli ürünler sayesinde bugün Kafkas, kestane şekeri üretiminde bilinen bir marka haline gelir. Lezzet sırrının aile içinde nesilden nesile aktarılmasıyla, kestane şekerine yeni bir yorum getirilir. Geleneksel yöntemlerle yapılan üretim, zamanla endüstriyel ölçekte üretime dönüşür.
Kafkas, modern tesislerinde ürettiği ürünlerinin hijyen ve kalite standartlarına uygunluğuyla müşterilerinin güvenini kazanır.

Kafkas, bugün üretimini 6500 m² kapalı, 12.500  açık alana sahip modern tesislerinde, ISO 9001/2000, ISO 22000 standartlarında sürdürmektedir

 

ÜRETİM

Bursa’da bulunan iki üretim tesisimiz, konusunda uzman kadrolar tarafından işletilmektedir.

Kestane üretiminde ülkemizde tek, dünyada sayılı entegre tesisler arasında yer alan işletmemiz, 1999 yılında Bursa Alaaddinbey Köyü girişinde 6500 m² kapalı, 12500 m²’lik alanda faaliyete geçmiştir. Kestane işleme kapasitesi 3.000 ton olan tesisimizde, kestaneler makinalarda soyulmakta, donmuş (-18°C) ortamda depolanmakta, son teknolojilere sahip şekerleme hatlarında şekerlendirilerek satışa sunulmaktadır.

Tesisimizde kestane şekeri başta olmak üzere, çikolatalı kestane şekerlemeleri, kestane püreleri, reçel, marmelat, çeşitli şekerlemeler, krokan ve dondurma üretimleri yapılmaktadır. İşletmemize yeni kurulan hatlar ile çeşitli kurabiye ve unlu mamul üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Bursa’nın Hürriyet semtinde 2500 m² alana kurulu olan ilk tesisimizde ise pasta ve unlu mamullerin üretimi yapılmaktadır.

Kafkas’ın günümüze kadar gelen sürecinde üretimler, kaliteli, sağlıklı, ürün üretme ilkeleri çerçevesinde ISO9001 ve ISO 22000 kalite standartları ile desteklenerek yapılmaktadır. 

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Copyright 2024 kafkas.com - Tüm hakları saklıdır.

Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et